niedziela, 17 lutego 2013


Rozmowa z podświadomością


                     
                                                 
                   AFIRMACJA jest myślą wyrażającą nasze potrzeby, pragnienia, marzenia, zamierzenia

Na jakiej zasadzie działają afirmacje?
Każda nasza myśl jest wibracją i podobnie jak słowo czy uczucie ma swoją energię. Afirmując, kontaktujemy się ze sferą nieświadomą, zmieniając nasze stare kody i sposoby myślenia. Sfera ta świetnie rozumie emocje i obrazy. W ten sposób należy do niej „przemawiać”.

Jak skutecznie afirmować?
Zasady afirmacji są banalnie proste. Tekst powinien być ułożony w trybie oznajmującym czasu teraźniejszego. „Ja, Beti, jestem otwarta na sukces”.
Jeśli stworzysz afirmację w czasie przyszłym – „Ja, Beti, otworzę się na sukces” – to sukces może nadejść z pewnym poślizgiem. Twoja podświadomość dostała komunikat, że coś ma się wydarzyć w nieokreślonej przyszłości. Więc nie zdziw się, kiedy stojąc nad grobem, nieoczekiwanie wygrasz szóstkę w totka.
W afirmacjach nie należy używać słowa NIE. Nasza podświadomość często to słowo ignoruje – w efekcie afirmujemy to czego chcemy uniknąć. Poza tym powtarzając afirmację negatywną, koncentrujemy się na tym, co nam dolega, automatycznie sprowadzamy to do naszego życia. Zatem zamiast mówić: „Nie choruję”, używaj określenia: „Jestem zdrowa”.
Osobiście unikam sformułowań typu: „chcę, pragnę, potrzebuję”, gdyż w ten sposób stwarzam w sobie nieustające chcenie, pragnienie, potrzebę. A tego mam w nadmiarze. Zamiast: „Chcę być szczęśliwa”, napiszmy: „Jestem szczęśliwa”. Lepiej, żeby afirmacja była krótka i zwięzła. Unikaj zdań wielokrotnie złożonych. Skoncentruj się też na jednym zagadnieniu.
Pisz od serca, swoimi zdaniami. Kopiowanie zdań z książek o afirmacjach na początku ma sens, ale z biegiem czasu przekonasz się, że afirmacja jest rozmową z sobą samym. A ty najlepiej wiesz, czego chcesz i jak masz ze sobą rozmawiać. Jedną afirmację pisz przez 21 dni. Dobrze pisać w trzech osobach: „Ja, Beti, zawsze i wszędzie jestem bezpieczna”. „Ty, Beti, zawsze i wszędzie jesteś bezpieczna”. „Beti zawsze i wszędzie jest bezpieczna”.

Przy afirmacjach ważne jest wprawianie się w określony stan emocjonalny?
Wręcz konieczne jest wyobrażanie sobie upragnionej sytuacji, rozmyślanie o niej, odczuwanie całym sobą dobrych wrażeń i pozytywnych emocji, towarzyszących spełnieniu. To potężne narzędzia kreacji. Twojej podświadomości nie interesuje słowo jako takie, tylko to co kryje się za słowem. Uczucie. Emocja. Dlatego im więcej będzie w twoim afirmowaniu emocji, radosnego oczekiwania czy wręcz cieszenia się z tego, że już to masz, tym szybciej spodziewać się można rezultatu.
No i trzeba pamiętać o działaniu, bo losowi wypada trochę dopomóc. Wszechświat promuje tych, którzy sami budują swoje życie. Więc ty też daj sobie prawo do zrobienia pierwszego kroku. A potem drugiego. I może po drodze się potkniesz, ale cały czas będziesz szła do przodu.

Co jeszcze jest ważne przy afirmowaniu?
Nagradzanie się za to że przez 21 dni cierpliwie pisałaś afirmacje, że codziennie znajdowałaś czas i wchodziłaś w stan radosnego oczekiwania. Wbrew pozorom to może być ciężka praca. Dlatego należy ci się nagroda.
Nagroda za skończenie pełnego cyklu afirmacyjnego może być różna i zależy wyłącznie od ciebie. Podaruj sobie coś, co sprawi ci radość i nie będzie czymś dostępnym od ręki. Może to będzie wyjście na masaż, zakup wymarzonego drobiazgu, a może wycieczka do SPA lub wizyta u dawno niewidzianej przyjaciółki? Basen, kino? Ty tu rządzisz. Tylko pamiętaj, że to ma być coś dla ciebie. Od serca. Nie zapomnij o podziękowaniu. Wdzięczność za to co już masz, jest najlepszym magnesem dla przyciągnięcia jeszcze większych bogactw do twojego życia. Dlatego każdą afirmację dobrze kończyć podziękowaniem.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz